Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

‘Tirona Fanatics’ ndez derbin: Luajmë kundër Grupit Studentor

Shkruar nga NEWSPORT
‘Tirona Fanatics’ ndez derbin: Luajmë kundër Grupit

Nën atmosferën elektrizuese që ka krijuar Kombëtarja shqiptare, kampionati vendas do të vijojë me një ndeshje që vetëm një stadium si ‘Air Albania’ i shkon për shtat.

Më 19 tetor në orën 19:00, Partizani dhe Tirana përplasin brirët për herë të parë këtë sezon për të luajtur ndeshjen e shtyrë të javës së 6-të të elitës së futbollit shqiptar. Si rrallë herë vitet e fundit, të dy klubet nuk janë në kryesim teksa para tyre qëndron Egnatia dhe Laçi, mirëpo me ndeshje më shumë.

‘Xixat’ e para kanë plasur prej ditësh ndërsa është tifogrupi i bardhebluve që bën postimin e parë për këtë ndeshje. Sigurisht, nuk mund të mungonin thumbimet.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga