Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Tirana kërkon “hakmarrjen”, Ahmataj “skicon” titullarët para Erzenit

Shkruar nga NEWSPORT
Tirana kërkon “hakmarrjen”, Ahmataj “skicon”

Erzeni dhe Tirana do të luajnë të hënën(27 nëntor) në “Demrozi Stadium”, sfidën e vlefshme për javën e 14-të të Superiores. Kjo ndeshje fillon në 13:30 dhe do jetë e dyta mes skuadrave për sezonin 2023/24.

Tirana do të kërkojë të “hakmerret” ndaj shijakasve, për atë humbje në shtëpi 0 me 1 gjatë fazës së parë. Është Ahmataj ai që ka detyrën e vështirë për të zgjedhur titullarët e bardhebluve.

Tashmë janë të gjithë në dispozicionin e tij dhe Patrick tregoi me Kukësin, që është kthyer i dikurshmi dhe meriton minuta. Megjithatë njëmbëdhjetë të përzgjedhurit mund të mos ndryshojnë në start nga Kukësi.

Formacioni i mundshëm:

Tirana(4-2-3-1): Abdullahu; Përgjoni, Mici, Najdovski, Doka; Jonuzi, Deliu; Hasani, Hila, Haxhiu; Kaina

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga