Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

“Tirana është Partizani, Shqipëria është Partizani”, ish-lojtari i të kuqve: Jemi nder i kombit, me ju deri në vdekje!

Shkruar nga NEWSPORT
“Tirana është Partizani, Shqipëria është

Partizani u shpall kampion për herë të 17-të në histori pas fitores së sotme ndaj Teutës ku ngritën trofeun e lavdishëm. Një ditë e paharrueshme në stadiumin e tyre të ri “Arena e Demave”. Gëzimi është mjaft i madh te dashamirësit e kuq dhe urimet nuk kanë sesi të mungojnë.

Është ish-lojtari i tyre Edmond Dosti, i cili njihet për opinionet e tij të shpeshta rreth ekipit, që ka uruar skuadrën me një postim në llogarinë e tij në Facebook.

“Ne jemi kampionët. Tirana eshte Partizani. Shqiperia eshte Partizani. ️Nderi kombit eshte Partizani. Faleminderit çuna, me ju deri ne vdekje PMTP”, shkruan Dosti.

Dosti është prodhim i akademisë së kuqe në vitin 1983 dhe pasi luajti 5 vite si sulmues, u transferua më pas te Laçi ku njihet edhe si legjendë e kurbinasve.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga