Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Tifozët e Tiranës ‘avullojnë’ biletat, ‘Sold-Out’ nga bardheblutë

Shkruar nga NEWSPORT

Derbi i kryeqytetit mes Partizanit dhe Tiranës ka elektrizuar atmosferën në futbollin shqiptar. Dy gjigantët e futbollit vendas do të përballen sot në orën 19:00 në stadiumin ‘Air Albania’ për të zhvilluar ndeshjen e prapambetur të javës së 6-të të Superiores.

U ngrit një shqetësim ditën e djeshme për interesin e ulët nga tifozët, shkak edhe i formatit të kampionatit. Deri tani mësohet të jenë shitur mbi 10 mijë bileta, numër i cili ndez dritën jeshile për të hapur katin e dytë të stadiumit.

Ky numër mund të jetë akoma më i madh teksa tifogrupi i bardhebluve, ‘Tirona Fanatics’ njofton se sektori pas porte S205 është shitur i gjithi. Ndërkohë vijon shitja e blietave në sektorët S201-S204.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga