Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Thomas Tuchel me “dorë të hekurt”, 4 lojtarë do t’i largojë nga Bayerni

Shkruar nga NEWSPORT
Thomas Tuchel me “dorë të hekurt”, 4 lojtarë do

Bayern Munich do të pësojë shumë ndryshime në merkaton e ardhshme. Nga bavarezët do të largohen lojtarët kyç të skuadrës, të cilët nuk janë më në planet e Thomas Tuchel.

Pikërisht timonieri i bavarezëve do të tregohet me “dorë të hekurt” ndaj disa prej “senatorëve” të kampionëve gjermanë. Sipas “Bild” do të largohen 4 futbollistë të cilët nuk janë më në planet e Tuchel.

Fjala është për Joshua Kimmich, Leon Goretzka, Alphonso Davies dhe Serge Gnabry. Të 4 futbollistët nuk shihen më si lider në Mynih dhe në merkaton e ardhshme do të ndajnë rrugët me kampionët.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga