Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

“Telenovela” Obanor merr fund, mbrojtësi firmos në Arabinë Saudite

Shkruar nga NEWSPORT

“Telenovela” Erhun Obanor ka marrë fund. Mbrojtësi ka vendosur të vazhdojë karrierën në Arabinë Saudite. Ish-lojtari i Kukësit tashmë zyrtarisht është pjesë e skuadrë së Al Ain FC në Arabinë Saudite.

Lajmin e ka bërë të ditur menaxheri i njohur, Arbi Laçi nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale. Mësohet se nigeriani ka nënshkruar një kontratë 1-vjeçare me skuadrën arabe.

Kujtojmë se Obanor gjatë kësaj merkatoje vere ka ndërruar 3 skuadra, pasi fillimisht u transferua te Tirana, më pas te Vora dhe tashmë përfundimisht është larguar nga kampionati shqiptar.

[caption id="attachment_702210" align="alignnone" width="671"]Postimi i Arbi Lacit/ © Credits facebook.com/arbi.tiron Postimi i Arbi Lacit/ © Credits facebook.com/arbi.tiron[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga