Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Talenti 18 vjeçar refuzon pagën prej 5-6 milionë euro, agjenti i sulmuesit: Nuk janë numrat e duhur

Shkruar nga NEWSPORT
Talenti 18 vjeçar refuzon pagën prej 5-6 milionë euro, agjenti

Gjermania duket se po rrit një talent të madh për repartin e sulmit. Ylli 18 vjeçar i Dortmund Youssoufa Moukoko, është nën lupën e shumë ekipeve të mëdha në Premier League. Klubi gjerman dëshiron të rinovoj kontratën më të, por shuma e ofruar nuk knaq aspak agjentin e tij.

Moukoko dhe pse vetëm 18 vjeç, pretendimet i ka të mëdha për pagën e tij. Shifra që Dortmund ka propozuar është një vlerë prej 5-6 milionë eurosh. Në një deklaratë të dhënë për mediat agjenti i lojtarit shprehet duke ironizuar: “Jo, nuk janë numrat e duhur. Moukoko është në interesin e shumë ekipeve të mëdha të botës. Për më tepër kur ai është lojtarë i lirë(pa kontrat) dhe ka një të ardhme me kombëtaren Gjermane”.  

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga