Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Takim urgjent te Bayerni, drejtuesit marrin vendimin për Thomas Tuchel

Shkruar nga NEWSPORT
Takim urgjent te Bayerni, drejtuesit marrin vendimin për Thomas Tuchel

Bayern Munich mori humbjen e 3-të rresht në po kaq ndeshje, duke treguar edhe njëher momentin negativ që po kalojnë në këtë sezon. Disafata ndaj Bochum me shifrat 2-3 ka tronbditur fort ‘themelet” e kampionave dhe e ardhmja e Thomas Tuchel në krye të kampionëve aktualë u vë seriozisht në diskutim.

Menjëherë pas kësaj humnbje, drejtuesit anuluan konferencën për shtyp të trajnerit ndërsa kërkuan një mbledhje urgjente. Në këtë mbledhje që zgjati 1 orë u diskutua për momentin “jo” të skuadrës dhe të ardhmen e Tuchel.

Drejtuesit vendosën edhe një herë t’i besojnë skuadrën gjermanit, duke i dhënë kshtu një tjetër shans në Bundesligë. Kujtojmë se pas humbjes së mbrëmjes së djeshme tashma kampionat aktualë janë 8 pikë larg Bayern Leverkusen.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga