Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Synohet kualifikimi në ndeshjen e parë, Grezda dilema e vetme e Zekic për formacionin e Partizanit

Shkruar nga NEWSPORT
Synohet kualifikimi në ndeshjen e parë, Grezda dilema e vetme e Zekic

Partizani do të përballet ditën e sotme me Atletic Club D’Escalades në transfertën andorianë në orën 17:00, ndeshje e vlefshme për raundin e dytë kualifikues në Conference League.

Pas eliminimit të dhimbshëm nga Champions League, të kuqtë duan të shkojnë sa më larg në Conference dhe shorti i ka dhënë një ndihmesë. Përballë do të kenë një skuadër të kalueshme në letër me Partizanin që shihet si favorite absolut edhe nga bastet ndikaur edhe nga kaosi i andorianëve ku u larguan 8 lojtarë bashkë me trajnerin.

Demat do të provojnë ta kthejnë në realitet edhe në fushën e lojës teksa trajneri Zekic ka përgatitur formacionin titullar. Nuk pritet të ketë ndryshime, kushtëzuar edhe nga mungesat në organikë, por dilema e vetme është Grezda i cili la një shije të mirë në ndeshjen e kthimit ndaj BATE. Skuadrës i janë shtuar edhe dy alternativa të reja si Kocijan dhe Taipi.

Formacioni i mundshëm:

Partizani (4-3-3): Qirko; Hadroj, Sota, Sembene, Atanaskoski; Murataj, Mehmeti, Rrapaj; Da Silva(Grezda), Mba, Cara.

Trajner: Zoran Zekic

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga