Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Sulmuesi kosovar nuk ndalet në Belgjikë, protagonist në pikën e skuadrës

Shkruar nga NEWSPORT
Sulmuesi kosovar nuk ndalet në Belgjikë, protagonist në

Arbnor Muja po tregon vetëm rritje me skuadrën e tij Antëerpin. Lojtari kosovar shkëlqeu në këtë sfidë, teksa ndaj Westerlos arriti të jepte dhe asist. Ndeshja përfundoi me rezultatin 3-3 dhe ishte e vlefshme për javën e 18-të të Jupiler Pro League.

Muja luajti për 90 minuta dhe asistoi te goli i parë që u shënua nga Michael Frey në minutën e 51-të. Sulmuesi kosovar po tregon progres nga ndeshja në ndeshje. Ky takim u zhvillua në stadiumin "Het Kuipje". Pas kësaj sfide, Antwerpi ka 36 pikë duke u renditur në vendin e tretë, kurse Ëesterlo gjendet në të shtatin me 27 pikë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga