Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Sulmuesi i ri arrin në Milano, gati kontrata 5-vjeçare

Shkruar nga NEWSPORT

Noah Okafor pasi ka kaluar kontrollet mjekësore dhe të fitnesit sportiv në momentin që sapo mbërriti në Casa Milan, tashmë është gati për të nënshkruar kontratën e tij me klubin italian.

Zviceriani i cili do të arrijë në Milano nga një transferim i përhershëm nga RB Salzburg për 14 milionë euro, këtë mëngjes iu nënshtrua ekzaminimeve mjekësore.

Gjithçka shkoi mirë dhe tashmë lojtari është gati të nënshkruajë kontratën që doa ta lidhë atë me Milanin për 5 vitet e ardhshme.

[caption id="attachment_701231" align="alignnone" width="596"]Okafor Okafor[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga