Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Stefano Pioli do të largohet nga Milan? Presidenti i kuqezinjve merr vendimin për italianin

Shkruar nga NEWSPORT
Stefano Pioli do të largohet nga Milan? Presidenti i kuqezinjve merr

Një nga emrat e shumë diskutuar në këtë sezon është edhe Stefanbo Pili. Për shkak të oshilacioneve që ka treguar Milan në këtë sezon është përfolur shumë për një largim të trajnerit italian.

U vu seriozisht në dyshim e ardhmja e tij kur Milan u eleminua nga Champions League dhe nga Kupa e Italisë. Por për këtë ka folur presidenti  i kuqezinjve, Paolo Scaroni . Kreu u klubit ka theksuar se Pioli nuk do të largohet nga Milan dhe se do të qëndrojë edhe për sezonin e ardhshëm.

“Unë gjithmonë kam thënë se Pioli do të qëndrojë. Më pëlqejnë trajnerët që fitojnë dhe duke parë se po bëjmë mirë, më pëlqen Pioli. Ai është një person fantastik dhe ne e duam shumë. Shpresoj që edhe ai të na dojë”,  ka theksuar Scaroni për “Sky Sport Italia”.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga