Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOMBETARJA

Sylvinho përzin “gurët” për Europian, Manaj “fshin” Keidin Baren dhe Broja zhbën gjurmën e Myrto Uzunit (NDRYSHIMET)

Shkruar nga NEWSPORT
Sylvinho përzin “gurët” për Europian, Manaj
Sylvinho dhe lojtaret e Kombetares

Kombëtarja shqiptare ka nisur përgatitjet për pjesëmarrjen në Euro 2024. Ekipi i drejtuar nga Sylvinho fillimisht do të luajë dy miqësore para se të niset për në Gjermani.

Ditët e fundit ka shkaktuar shumë zhurmë lista e publikuar nga braziliani. Lënia jashtë e Sokol Cikalleshit, Myrto Uzunit apo edhe e Keidi Bares ka sjellë pakënaqësi tek një pjesë e mirë e tifozëve.  Me kuriozitet pritet për të parë se si do të jetë performanca e të grumbulluarve në një nga kompeticionet më të mëdha për kombëtaret.

Por përpara kësaj, lojtarët kanë patur mundësinë të zgjedhin numrat që do të mbajnë mbi shpinë. Ata kanë mundësinë të zgjedhin nga 1-26, aq sa është edhe numri maksimal i lojtarëve që duhet të jenë në kampionatin europian.

Kështu me numrin 16-të të Sokol Cikalleshit do ta mbajë Medon Berisha, 11-të e Myrto Uzunit e ka marr Armando Broja, ndërsa Rey Manaj do të mbajë në fanellë 7-tën, numër që e ka mbajtur Keidi Bare.

Lojtarët dhe numrat që do të mbajnë:

Etrit Berisha – 1

Ivan Balliu – 2

Mario Mitaj 3

Elseid Hysaj – 4

Arlind Ajeti – 5

Berat Gjimshiti – 6

Rey Manaj – 7

Klaus Gjasula – 8

Jasir Asani – 9

Nedim Bajrami – 10

Armando Broja – 11

Elham Kastrati 12

Enea Mihaj – 13

Qazim Laçi 14

Taulant Seferi – 15

Medon Berisha 16

Ernest Muçi – 17

Ardian Ismajli – 18

Simon Simoni - 19

Ylber Ramadani – 20

Kristjan Asllani -21

Amir Abrashi – 22

Thomas Strakosha – 23

Marash Kumbulla – 24

Naser Aliji – 25

Arbër Hoxha – 26

Mirlind Daku – 27

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga