Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOMBETARJA

“Sold Out!” 50 mijë shqipe do të mbushin nesër shkallët e arenës së Dortmundit, Rama s’fsheh krenarinë

Shkruar nga NEWSPORT
“Sold Out!” 50 mijë shqipe do të mbushin nesër
 

Kryeministri Edi Rama mes emocioneve dhe krenarisë ka reaguar në prag të sfidës së Shqipërisë kundër Italisë në Euro 2024, e cila do të luhet nesër mbrëma në Dortmund.

Në rrjetet e tij sociale kryeministri Rama shkruan se 50 mijë shqiptarë do të mbushin shkallët e stadiumit “Signal Iduna Park” dhe muri i verdhë i Borussias do të zëvendësohet nga dallga kuqezi.

Sipas kreut të qeverisë vendi ynë e ka fituar Europianin e saj dhe nuk ka asgjë më për të humbur. Prandaj, cilidoqoftë rezultati i ndeshjes do të mbetet jo vetëm në historinë e futbollit shqiptar, por në kujdesën e 10 milionë shqiptarëve.

“Natyrisht. 50 mijë shqipe dhe 31 mijë azzuri në shkallët e arenës së Dortmundit nesër, ku i famshmi Mur i Verdhë i Borussias do të zëvendësohet për një natë nga Dallga Kuqezi e Shqipërisë?

Shqipëria e ka fituar Europianin e saj dhe s’ka më asgjë për të humbur, prandaj cilidoqoftë rezultati i ndeshjes mbrëmja e nesërme do të mbetet jo vetëm në historinë e futbollit shqiptar, po edhe në kujtesën e 10 milionë shqiptarëve????????????????????”, shkruan kryeministri Rama.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga