Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOMBETARJA

NOTAT/ Strakosha, Bajrami dhe Manaj "ngelin" në klasë, Asllani më i miri i kuqezinjve

Shkruar nga NEWSPORT
NOTAT/ Strakosha, Bajrami dhe Manaj "ngelin" në klasë,
 

Shqipëria nuk ia del të bëjë mrekullinë në Dusseldorf teksa mposhtet nga Spanja me rezultatin minimal 0-1. Goli i Ferran Torres në minutën e 13' mjaftoi që t'u jepte 3 pikë iberikëve të cilët e mbyllin grupin të parët.

Kuqezinjtë i japin fund kësaj aventure të bukur europiane që do të mbahet mend gjatë. Euro 2024 përfundon këtu për Kombëtaren që ngjyrosi kuqezi çdo stadium, qytet e rrugë ku shkeli.

Strakosha, Bajrami dhe Manaj janë vlerësuar si më të dobëtit e ndeshjes nga titullarët. Në anën tjetër Kristjan Asllani si më i miri. 

NOTAT/ Strakosha, Bajrami dhe Manaj "ngelin" në klasë,
 

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga