Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOMBETARJA

“Mund të bëja më mirë”, Armando Broja: Minutat? Turne që vjen 1 herë në jetë, por respektoj trajnerin

Shkruar nga NEWSPORT
“Mund të bëja më mirë”, Armando Broja: Minutat?
 

Ishim shumë të kënaqur. Të gjithë çunat mund të mbajmë kokën lart. Të treja ndeshjet e dinim se do ishin shumë të vështira me skuadra me nivel të lartë. I kemi mbajt ndeshjet shumë afër, nuk ishin ndonjë ndeshje që na kanë mbytur apo shkatërruan.

"Një turne shumë i bukur që vjen çdo 4 vjet. Mund të luash vetëm 1 herë në jetë dhe çdo lojtar do të luajë çdo minutë. Kisha pas qejf dhe unë të luaj sa më shumë. Në fund jam lojtar dhe duhet të respektoj çfarë thotë trajneri dhe ato minuta të jap maksimumin. Në ndeshjen e parë ndoshta mundesha më mirë. Në ndeshjen e dytë ndoshta kisha pas më shumë mundësi, kisha pas shumë qejf. Duhet të respektosh trajnerin në fund.

Tifozët më kanë ndejt gjithmonë mbrapa. Është gjë shumë e bukur, kam shumë respekt për të gjithë shqiptarët që më kanë mbështetur dhe më kanë ndihmuar shumë. Dhe kur u dëmtova më kanë qëndruar mbrapa.

Evertoni? Nuk e di. Duhet me fol me familjen, duhet dhe pushim, sezoni nuk shkoi si doja. Sezoni tjetër them unë do shkojë shumë mirë", u shpreh Broja.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga