Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

LEGJIONARËT

VIDEO/ Merr ‘zvarrë’ mbrojtjen dhe portierin, Mirlind Daku dhuron “show” ndaj Lokomotivës së Moskës

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Merr ‘zvarrë’ mbrojtjen dhe portierin, Mirlind Daku
Daku gjate aksionit

Mirlind Daku vazhdon të jetë protagonist te skuadra e Rubin Kazan. Sulmuesi i kombëtares shqiptari ka padiksutim meritën kryesore në golin e avantazhit të skuadrës së tij në sfidën që po luhen aktualisht ndaj Lokomotivës së Moskës.

Në minutën e 21-të të ndeshjes Daku merr një top dhe niset menjëherë për të shënuar. Sulmuesi vrapon disa metra me topin në këmbë, teksa kalon çdo kundërshtar që i del para bashkë me portierin.

Pasi bën gjithçka siç duhert, Daku asiston për shokun e skuadrës, i cili me portën e boshatisur nuk e kishte të vështirë të shënonte golin e parë të takimit. Kujtojmë se 26-vjeçari në këtë sezon me skuadrën ruse ka arritur të shënojë 5 gola dhe të dhurojë edhe 3 asiste në 26 ndeshje të luajtura.

Asisti i Dakut

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga