Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

LEGJIONARËT

Një javë pasi u tërhoq nga futbolli, Eros Grezda rikthehet në kryeqytet

Shkruar nga NEWSPORT
Një javë pasi u tërhoq nga futbolli, Eros Grezda rikthehet
Eros Grezda

Eros Grezda njoftoi se do të marrë pak kohë pushim nga futbolli duke u tërhequr përkohësisht pas largimit nga Rudes. Sulmuesi shqiptar, pas disa vitesh të vështira ku nuk po gjente formën e tij më të mirë, vendosi të bëjë një pauzë.

Ish-sulmuesi i Kombëtares shqiptare ndezi shpresat e shumë shqiptarëve të cilët shihnin tek ai një anësor tipik modern që do të bëhej ylli i ri i kuqezinjve për vitet në vazhdim. Shkëlqeu në Kroaci me Osijek për t’u transferuar më pas te Rangers, aty ku nisi edhe rënia e tij.

Tania i po shijon jetën jashtë futbollit dhe me sa duket nga Instagrami i tij, ai ka mbërritur në Tiranë. Nuk dihet ende arsyeja e rikthimit të tij në kryeqytet, por udhëtimet e shpeshta në vende të ndryshme janë karakteristikë e Eros Grezdës në vitet e fundit.

Një javë pasi u tërhoq nga futbolli, Eros Grezda rikthehet
 

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga