Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

LEGJIONARËT

FOTO/ Asnjë minutë në miqësore, Sylvinho merr “sms” nga Rusia për Mirlind Daku

Shkruar nga NEWSPORT
FOTO/ Asnjë minutë në miqësore, Sylvinho merr
Mirlind Daku, Sylvinho

Mirlind Daku është i grumbulluar me Kombëtaren në Gjermani, ku ekipi po përgatitjet për finalet e Euro 2024. Sulmuesi vjen në grumbullim në superformë.

Diçka të tillë e konfirmojnë edhe në Rusi, kue në pjesën e dytë të sezonin Daku ka shkëlqyer me Rubin Kazan. Në këto kushte është zgjedhur edhe në formacionin e sezonti në Premier League në Rusi.

26-vjeçari ka shënuar 10 gola dhe ka dhuruar edhe 4 asiste. Falë këtyre paraqitjeve ka zënë një vend në 11-tëshe. Po jo vetëm kaq, pasi fitoi edhe ftesën e Syl;vinhos për në Euro 2024. Kujtojmë se në dy miqësoret që Shqipëria luajti ndaj Lihtenshtejnit dhe Azerbajxhanit, Daku nuk luajti asnjë minutë.

Mbetet të shihet se sa minuta do t’i dhuojë timonieri brazilian në duelet me Italinë, Kroacinë dhe Spanjën. Kuqezinjtë do të debutojnë në Euro 2024 ndaj Italisë, sfidë që do të luhet ditën e shtunë në orën 21:00 në “Signal Iduna Park”.

FOTO/ Asnjë minutë në miqësore, Sylvinho merr
Mirlind Daku në formacionin me të mirë të sezonit

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga