Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

LAJME

Euro 2024/ Ambasada shqiptare në Gjermani në dispozicion të tifozëve: Do ofrojmë shërbime konsullore në qytetet ku luhen ndeshjet

Shkruar nga NEWSPORT
Euro 2024/ Ambasada shqiptare në Gjermani në dispozicion të
Kombetarja shqiptare - Euro 2024

Ministria e Jashtme njofton se ambasada në Gjermani do të ofrojë shërbime konsullore për të gjithë shqiptarët të cilët do të jenë në stadiumet ku do të luhen ndeshjet e kampionatit europian.

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njofton të gjithë shtetasit shqiptarë se gjatë mbajtjes së Kampionatit Evropian EURO 2024 dhe pjesëmarrjes së ekipit kombëtar shqiptar në këtë kompeticion, Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Republikën Federale të Gjermanisë do të ofrojë shërbime konsullore në qytetet ku do të zhvillohen ndeshjet, në datat si më poshtë:

Në Dortmund - më 14-15-16 qershor 2024, në adresën: Märkische Straße 120 (Seminar Gebaüde), 44141 Dortmund (Dhoma e Tregtisë e Dortmundit - IHK)

Në Hamburg - më 18-19-20 qershor 2024, në adresën: Rothenbaumchaussee 133, 20149 Hamburg (Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Kosovës në Hamburg)

Në Dyseldorf - më 23-24-25 qershor 2024, në adresën: Bilker Str. 29, 40213 Düsseldorf (Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Kosovës në Dyseldorf)

Ky projekt ka si qëllim mbështetjen e shtetasve shqiptarë, të cilët mund të përballen me mungesën e dokumenteve të udhëtimit.

Shërbimet që do të ofrohen janë:

Leje kalimi

Vetëdeklarim për humbje dokumenti

Në rast emergjencash shtetasit e interesuar janë të lutur të kontaktojnë në adresën e

e-mailit: [email protected] 

dhe +49 1719259782

Gjithashtu, informacioni i kontaktit  mund të gjendet edhe në aplikacionin #EURO2024 në rubrikën Event Companion / Host City / Stay and explore (qytetin ku jeni) / Embassy Contacts.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga