Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOMBETARJA

Hysaj dhe Broja në stol, Sylvinho zgjedh 11 heronjtë që kërkojnë të shkruajnë historinë në Euro 2024 (FORMACIONET)

Shkruar nga NEWSPORT
Hysaj dhe Broja në stol, Sylvinho zgjedh 11 heronjtë që
Shqiperia - Spanja

Shqipëria do të luajë finalen e jetës sonte përballë Spanjës në orën 21:00, në Dusseldorf Arena. Kuqezinjtë kërkojnë të bëjnë mrekullinë duke tentuar 3 pikët ndaj Spanjës favorite për të kaluar 'Grupin e Ferrit'.

Sylvinho ka përzgjedhur formacionet zyrtare dhe ka ulur në stol Elseid Hysajn i cili zëvëndësohet nga Ivan Balliu. Rey Manaj e nis sërish nga minuta e parë në majën e sulmit duke fituar balotazhin me Brojën. 

FORMACIONET ZYRTARE:
Shqipëria (4-3-3): Strakosha; Balliu, Ajeti, Gjimshiti, Mitaj; Asllani, Ramadani, Laçi; Asani, Manaj, Bajrami. Trajner: Sylvinho
Spanja (4-2-3-1) – Raya; Navas, Vivian, Laporte, Grimaldo; Merino, Zubimendi; Ferran , Olmo, Oyarzabal; Joselu. Trajner: Luis De La Fuente

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga