Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

SPEKTAKËL në Champions, DERBI i Milanos “paralizon” Italinë dhe gjithë Europën

Shkruar nga NEWSPORT
SPEKTAKËL në Champions, DERBI i Milanos “paralizon”

Mbrëmjen e djeshme Real Madrid dhe Manchester City barazuan 1-1 mes spektaklit në gjysmëfinalen e Champions League në "Bernabeu". Sot është radha e Milan dhe Inter për të na dhuruar emocione të forta në këtë kompeticion.

Dy skuadrat e Milanos do të vihen përballë njëra –tjetrës në derbin më të rëndësishëm të zhvilluar mes tyre në vitet e fundit. Një sfidë që vlen për një krenari, prestigj dhe lavdi. Derbet janë gjithmonë të luftuar dhe si i tillë pritet të jetë edhe dueli në “San Siro” që do të startojë në orën 21:00.

Kjo është një nga ndeshjet që paralizon jo vetëm Italinë por të gjithë Europën. Kuqezinjtë e Stafano Piolit me shumë gjasa duhet të bëjnë pa Rafael Leaon, por përgjigjja përfundimtare pritet të vijë sot.

Në krahun tjetër Interi i Simone Inzaghit është më i “karikuar” se kurrë për të tentuar fitoren dhe finalen e Stambollit. 90-minuta të gjitha për t’u shijuar ku spektakli dhe emocionet pritet të pushtojnë tifozët.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga