Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

S'ka rinovim, në fund të sezonit merr fund “dashuria” LAZIO-TARE. 3 ekipeve në garë për drejtorin shqiptar

Shkruar nga NEWSPORT
S'ka rinovim, në fund të sezonit merr fund “dashuria”

Igli Tare dhe Lazio me shumë gjasa do të ndajnë rrugët mes tyre në merkaton e verës. Drejtori sportiv i skuadrës së kaltër është i destinuar t’i japë lamtumirën kryeqytetit në fund të sezonit. Pavarësisht se disa muaj më parë u përfol për një rinovim 3-vjeçar përsëri duket se rrugët mes palëve do të ndahen.

Sipas "Tuttomercato.web" marrëdhënia jo shumë e mirë me Sarrin ka bërë që Tare të mendojë largimin. Për momentin në drejtim të tij kanë shfaqur interes Juventusi në Serie A dhe Eintracht Frankfurt dhe Hoffenheim në Bundesligë. Gjithsesi fjalën e fundit do ta thotë presidenti i Lazios, Lotito.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga