Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Shkëlqeu me Skënderbeun në Superiore, mesfushori i talentuar ndryshon ekip

Shkruar nga NEWSPORT

Uerdi Mara, pas aventurës në Turqi me Ankara Keciorengucu, do të vijojë karrierën e tij në Bullgari me ekipin e Beroe, të cilët e kanë marrë në formë huazimi. Ish-mesfushori që shkëlqeu me Skënderbeun në Superiore dhe më pas u shit për 150 mijë euro te turqit, do të kërkojë më shumë minuta në këmbët e tij dhe një transferim në Bullgari shihet më interes për të.

Ekipi i Beroe gjendet në vendine 11-të në renditje dhe garon për mbijetesë ndërsa, 24-vjeçari, në Bullgari do të gjejë edhe një tjetër mesfushor shqiptar, pikërisht Arinaldo Rrapajn i cili u ble nga Ludogorets për 250 mijë euro nga Partizani.  Uerdi Mara me Ankara Keciorengucu luajti vetëm 9 ndeshje duke shënuar edhe një gol.

[caption id="attachment_678816" align="alignnone" width="495"] Uerdi Mara[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga