Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOMBETARJA

Shkëlqeu me gol dhe asist, “raketa” kuqezi vlerësohet në Turqi

Shkruar nga NEWSPORT
Shkëlqeu me gol dhe asist, “raketa” kuqezi vlerësohet
Odise Roshi ishte protagonist absolut me skuadrën e Sakaryaspor. Skuadra e lojtarit shqiptar arriti të fitonte përballë Bodrumspor, ku Roshi do të shënonte në këtë fitore. Megjithatë nuk u ndal vetëm me kaq, pasi “raketa” kuqezi do të asistonte në golin  e dytë të tijve , duke qenë një protagonist  në fitoren 2-1. Kjo paraqitje nuk ka kaluar pa u vënë re dhe Roshi është zgjedhur edhe lojtari i javës në Turqi. Kujtojmë se sulmuesi shënoi golin e parë në këtë sezon, ndërsa dhuroi asistin e 5-të.
 
View this post on Instagram
 

A post shared by 1.LİG CHAMPİONS (@1lig.champions)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga