Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Shkëlqeu me dy gola në derbi, Zhegrova: Kjo ndeshje do të gdhendet në memorien time

Shkruar nga NEWSPORT
Shkëlqeu me dy gola në derbi, Zhegrova: Kjo ndeshje do të

Edon Zhegriva po jeton momentin më të mirë në karrierën e tij. Lojtari “dardan” po bën paraqitje fantastike me Lillen në Ligue 1.

24-vjeçari ishte një nga protagonistët kryesorë të fitores së Lilles në derbi ndaj Lens. “Dardani” arriti të shënonte 2 gola spektakolarë në triumfin 2-1 që skuadra e tij mori mbrmëjen e djeshme.

Pas kësaj ndeshje, Zhegrova ishte mjaft i lumtur për golat dhe fitoren. Ndëkohë falenderoi tifozët dhe shokët e skuadrës për mbështetjen, ndërsa nënvizoi se kjo ndeshje do të gdhendet në memorien e tij.

 “Kjo ndeshje do të mbetet përgjithmonë e gdhendur në memorien time. Faleminderit tifozëve dhe shokëve të mi. Ata ishin të shkëlqyer sot”, përfundoi 24-vjeçari.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga