Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Shkarkimi i Tuchel, 3 kandidatët për stolin e Chelsea

Shkruar nga NEWSPORT
Shkarkimi i Tuchel, 3 kandidatët për stolin e Chelsea

Thomas Tuchel nuk është më trajner i Chelsea. Pas 99 ndeshjeve në stol, Blutë vendosën sot të shkarkonin trajnerin gjerman edhe pas humbjes 1-0 me Dinamo Zagreb në Champions League.

Sky Sport në Britani bën me dije edhe tre emrat që janë në krye të listës për të marrë vendin e teknikut Tuchel. Graham Potter, Mauricio Pochettino dhe Zinedine Zidane janë të preferuarit.

Potter aktualisht drejton Brighton, ndërsa më i preferuari duket Pochettino. Sondazh edhe për Zidane, me ish-trajnerin e Real Madrid që do provonte një eksperiencë të re në Premier League.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga