Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Shënoi 3 gola në klasiken e futbollit gjerman, Harry Kane hyn në histori me fanelën e Bayern

Shkruar nga NEWSPORT
Shënoi 3 gola në klasiken e futbollit gjerman, Harry Kane hyn në

Harry Kane është tashmë një lider te Bayern Munich, me sulmuesin që ka arritur të përshtatet shumë shpejt dhe të shënojë gola vendimtarë në Bundesligë. Mbrëmjen e djeshme, ish-lojtari i Tottenham ishte protagonist absolut në klasiken e futbollit gjerman.

Anglezi ia doli të shënonte tripletë në debutimin e tij në klasiken, teksa ndihmoi Bayern të fitonte 4-0 ndaj Dortmund.  Në këtë mënyrë shkruan historinë në “Signal Iduna Park”.

Me 3 golat e shnëuar ndaj Dortmund, Harry Kane bëhet  futbollisti i parë që realizon tripletë në debutimin në klasiken e madhe të futbollit gjerman.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga