Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOMBETARJA

Sfidojnë Atalantën, Inzaghi do t’i besojë sërish Asllanit “çelësat” e mesfushës

Shkruar nga NEWSPORT
Sfidojnë Atalantën, Inzaghi do t’i besojë sërish

Në Serie A në mbrëmje e gjithë vëmendja do të jetë te dueli mes Interit dhe Atalantës. Dy ekipet do të sfidohen mes tyre në sfidën e javës së 26-të, me ndeshjen që do të startojë në orën 20:45.

Një takim mjaft i rëndësishëm për të dyja ekipet që kërkojnë fitoren. Zikaltërtit kërkojnë fitoren për të çuar në 12 pikë diferencën me Juventusin. Ndërkohë nga krahu tjetër bergamaskët duan firoren për zonën Champions.

Në këtë sfidë titullar sipas mediave italiane do të jetë Kristjan Asllani. Mesfushori i kombëtëres pritet ta nisë nga minuta e parë ndaj ekipit të Berat Gjimshitit, me Simone Inzaghi që do t’i besojë sërish talentit të kombëtares.

Kjo do të jetë ndeshja e dytë rresht  për Asllanin që do të luajë titullar në Serie A. Kjo për shkak se Hakan Calhanoglun është i dëmtuar dhe do të mungojë disa javë. Kujtojmë se në fitoren 4-0 ndaj Leçes, Asllani asistoi në golin e Lautaro Martinez

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga