Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Sarri largohet  nga Napoli? Mediat italiane zbulojnë emrat e zëvendësuesve (FOTO)

Shkruar nga NEWSPORT
Sarri largohet  nga Napoli? Mediat italiane zbulojnë emrat e

Maurizio Sarri është gjithmonë dhe më pranë largimi nga pankina e Napolit. Sigurisht që nuk ka ende diçka zyrtare, por mediat italiane prej kohësh kanë folur për këtë gjë, duke dërguar Sarrin te Chelsea, ndërsa kanë zbuluar dhe ermat e tre kandidatëve të mundshëm që mund të zëvendësojnë italianin në larg se largohet.

"Tuttomercatoweb" ka zbuluar se  Simone Inzaghi, Marco Giampaolo dhe Gian Piero Gasperini do të jenë në garë mes tyre për tu konfirmuar në krye të pankinës së Napolit për sezonin e ardhshëm. Edhe pse drejtuesit e klubit nuk kanë konfirmuar asnjë detaj deri tani, mediat italiane e kanë bërë fakt të kryer largimin e 59-vjeçarit nga Napoli në fund të sezonit. /NEWSPORT.AL/

[gallery columns="1" size="full" ids="232489"]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga