Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

RTSH Sport dhuratë tifozëve, finalja e sezonit falas në ekranet tuaja

Shkruar nga NEWSPORT
RTSH Sport dhuratë tifozëve, finalja e sezonit falas në ekranet
Javë intensive e futbollit shqiptar. Pas finaleve të Play-Off / Play-Out, e më pas java e 35-të e Superiores që ishte një histori më vete, sot do të luhet një tjetër finale. Burreli – Pogradeci do të përplasen në orën 16:00 në Egnatia Arena për të fituar biletën e fundit që të garanton vendin në Kategorinë e Parë për sezonin e ardhshëm. Kjo supersfidë do të transmetohet live dhe falas nga RTSH Sport dhe të gjithë dashamirësit e dy skuadrave por edhe ata të futbollit në përgjithësi do të kenë mundësinë të shijojnë një tjetër finale. Burreli do të tentojë mbijetesën teksa e mbylli kampionatin në vendin e 10-të ndërsa liqenorët duan rikthimin në të Parën nga kjo rrugë pasi vendi i parë u “zu” nga Elbasani.
 
View this post on Instagram
 

A post shared by RTSH Sport - zyrtare (@rtshsport.al)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga