Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Rrahmani dhe Asllani duel për Superkupën, Napoli dhe Inter publikojnë formacionet titullare

Shkruar nga NEWSPORT

Napoli dhe Interi do të përballen në finalen e Superkupës së Italisë në KSU Stadium në Riyad. Zikaltërit mposhtën Lazion, ndërsa napoletanët mundën Fiorentinën në gjysmëfinale për të mbërritur në mbrëmjen e sotme.

Në orën 20:00 dy gjigantët italian do të përballen për trofeun e rradhës. Në fund të ndeshjes një mes Rrahmanit dhe Asllanit do të ngrejë lart trofeun, me mbrojtësin dardan që do ta nisë nga e para këtë ndeshje.

Mazzarri dhe Inzaghi kanë zgjedhur formacionet zyrtare dhe sigurisht vijnë me më të mirët e mundshëm.

Formacionet zyrtare:

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga