Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

LA LIGA

Ronaldo sportisti më i paguar

Shkruar nga NEWSPORT

Cristiano Ronaldo është futbollisti i parë në histori që shpallet sportisti më i  paguar i vitit. Kjo është bërë publike nga revista amerikane  e biznesit ,Forbes. Në sezonin 2015-2016 ai kryeson listën me 88 milionë lekë të fituara duke lënë pas vete në renditje lojtarin e Barcelonës Lionel Messi.ronaldo

Pesëlistëshen e përmbyllin LeBron James me 77.2 milionë dollarë, Roger Federer me 67.8 dhe Kevin Durant me 56.2 milionë.

Kjo është hera e parë që sportisti me të ardhurat më të larta në vit shpallet një lojtar i futbollit.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga