Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOSOVA

Rezultuan negativ në analiza, ish-lojtarët e Superligës i bashkohen Gjilanit në stërvitje

Shkruar nga NEWSPORT
Rezultuan negativ në analiza, ish-lojtarët e Superligës i

Ish-lojtarët e Superligës që aktivizohen te Gjilani në Kosovë janë bashkuar me skuadrën në stërvitje. Pas disa ditësh qendrim në izolim, trajneri Mezani së bashku me 6 lojtarët e tjerë kanë rezultuar negative pas testeve të kryera.

Në këtë mënyrë Progni, Jonuzi, Useini dhe Rrapa kanë zbritur në fushën e lojës për të kryer stërvitjen me pjesën tjetër të skuadrës. Të gjitha skuadrat në Kosovë do të kryejnë tampon para nisjes së garës për të parë nëse lojtarët janë të infektuar apo jo.

Izair Emini ishte lojtari I parë në Kosovë që doli pozitiv, ndërsa vijon të qendrojë I izoluar për t’u shëruar plotësisht.

Tags:

KOSOVA

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga