Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

REJA me elozhe ndaj NAPOLIT: Sezonin tjetër do konkurojnë fort në Europë. Shitja e OSIMHEN? Është maja e ekipit

Shkruar nga NEWSPORT
REJA me elozhe ndaj NAPOLIT: Sezonin tjetër do konkurojnë fort në

Titulli kampion këtë sezon në Serie A e ka marrë rrugën drejt Napolit. Skuadfra napolitane kryeson me 17 pikë dierencë nga Lazio që renditet në vendin e 2-të në tabelën e klasifikimit. Skuadra e Luciano Spallettit u afrua me titullin edhe më shumë pasi triumfoi mbrëmjen e djeshme ndaj Juventusit me shifrat 1-0.

Në një intervistë ka folur ish-trajneri i kombëtares shqipatre, Edoardo reaj, i cili ka theksuar se janë një ekip i ri, ndërsa vitin e ardhshëm i shikon konkurues edhe në Europë.

“Ky është një ekip i ri, mund ta përfundojnë këtë kampionat si kampionë. Ka lojtarë që janë të uritur dhe duan të tregojnë vlerat e tyre. Napoli ka një nga skuadrat me një nga moshat më të vogla nga të gjithë, për këtë arsye ëndërron. Nëse ata janë në një formë të mirë mendërisht dhe fizikisht, mund të konkurrojnë vitin e ardhshëm në Europë. Pasi u largova unë, erdhën Mazzarri dhe Benitez, spanjolli solli disa lojtarë të Barcelonës dhe mentaliteti ndryshoi disi.

 Nëse të vjen një ofertë prej 120 milionë euro për Osimhen, sigurisht që nuk mund të thuash jo. Unë jam i mendimit se nëse lojtari dëshiron të largohet duhet ta lësh të shkojë. Nëse ai do të largohet forca do të pakësohet, sepse ai është maja e ekipit, forca lëvizëse e të gjithëve”, ka përfunduar Reja për “Sportmediaset”

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga