Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Reali dhe Barça do t’i bëjnë “nder” ASLLANIT, “EL CLASICO” për shërbimet e mesfushorit të INTERIT

Shkruar nga NEWSPORT
Reali dhe Barça do t’i bëjnë “nder” ASLLANIT,

Real Madrid dhe Barcelona do të zhvillojnë një “El Clasico” mes tyre, këtë herë në merakto, pasi të dy gjigandët e La Liga kanë shfaqur interes për shërbimet e Marselo Brozovic.

Sipas “La Gazzeta dello Sport” të dyja ekipet kërkojnë shërbimet e yllit të Interit, me Brozovic që është një titullarë i padiskutueshëm te zikaltrit. Zikatrit nuk janë në gjende të mirë financiare dhe në këtë mënyrë drejtuesit mund të pranojnë të heqin dorë nga lideri i skuadrës.

Kroati nga Interi vlerësohet 35 milionë euro, shumë kjo që mund të diskutohet, pasi skuadra italiane ëhstë në situatë të ëvshtirë financiare. Nëse diçka e tillë arrihet dhe Brozovic do të kalonte në La Liga, atëherë cilado skuadër që do të siguronte shërbimet e mesfushorit do t’i bënte nder lojtarit të kombëtares shqiptare, Kristjan Asllanit, pasi do të shtoheshin shanset për të luajtur si titullarë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga