Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Real Madrid kërkon bomberin e Juves për sezonin e ardhshëm, marrëdhëniet e mira mes klubeve mund të finalizojnë marrëveshjen

Shkruar nga NEWSPORT
Real Madrid kërkon bomberin e Juves për sezonin e ardhshëm,

Real Madrid kërkon të përforcojë sulmin për sezonin e ardhshëm. Me Benzema që po kalon të 35-tat “Los Blancos” duan të gjejnë një zëvëndësues të denjë të francezit.

Klubi po mendon për serbin e Juventus, Dusan Vlahovic. Skuadra bardhezi nuk po kalon një moment të mirë pas dënimit me -15 pikë. Me shumë mundësi ata nuk do të luajnë në Champions vitin tjetër, vetëm nëse fitojnë Europa League. Kështu largimi tek Real Madrid mund të jetë shumë i pëlqyer për 23 vjeçarin.

Por dhe duke parë marrëdhëniet shumë të mira mes dy klubeve transferimi mund të finalizohet në merkaton e verës pa shumë probleme. Bardhezinjtë mund të përfitojnë shifra të konsiderueshme nga shitja e serbit, duke parë problemet e tyre të fundit me financat.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga