Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

PSG – Milan, Pioli i ‘druhet’ Mbappes: Më i miri në botë, e ndalim vetëm nëse luajmë pisët

Shkruar nga NEWSPORT
PSG – Milan, Pioli i ‘druhet’ Mbappes: Më i miri në

Stefano Pioli , trajneri i Milanit, ka folur për MilanTV në prag të ndeshjes PSG-Milan, në Champions League.

“Ndeshje shumë e rëndësishme për grupin tonë, kundër një ekipi shumë të fortë, që luan futboll intensiv, energjik, teknik, me kampionë të mëdhenj dhe një trajner që. E respektoj shumë si person dhe si trajner, duhet një paraqitje e nivelit të lartë në një ndeshje të nivelit të lartë”.

Si është skuadra?

"Këto ndeshje të pritura me padurim i ndihmojnë lojtarët të rikuperojnë energjinë e humbur në ndeshjet e mëparshme. Skuadra po bën mirë, ashtu si kundërshtarët tanë. Të dyja skuadrat do të përpiqen të luajnë lojën e tyre. Do të na duhet një paraqitje e fortë nga të gjitha këndvështrimet dhe besoj se skuadra është gati dhe e përgatitur”.

Çfarë mendoni për PSG?

“PSG është një ekip me shumë lojtarë kampionë. Ata ende kanë individualitete të shkëlqyera me Mbappen që është më i miri në botë, por me Luis Enrique skuadra tani ka identitetin e vet”.

Dhe për Mbappe...

"Është gabim të përqendrohesh vetëm tek ai. Ata janë ndërtuar për të fituar Ligën e Kampionëve. Mbappé ka shifra të pabesueshme: 46 gola, 26 gola dhe 20 asistime. Për ta bërë Mbappe të performojë më pak mirë, duhet të jemi pak të pisët, kompakt dhe agresiv kur është e nevojshme, duke qenë një ekip nga fillimi në fund."

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga