Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

PSG-ja fiton garën, mposht konkurencën e Liverpool dhe Bayern

Shkruar nga NEWSPORT

PSG-ja ka bërë afrimin e parë në këtë merkato. Parizienët kanë siguruar shërbimet e Lucas Beraldos.

PSG-ja ka arritur marrëveshjen me San Paulo, i cili ka zhvilluar ndeshje fantastike me skuadrën braziliane. Ky operacion u ka kushtuar plot 20 milionë euro arkave të kampionëve të Ligue 1.

20-vjeçari shihet si zëvendësuesi i Kimpembe dhe Mendes, me këto të fundit që janë të dëmtuar. Luis Enrique ka qenë vendimtar për transferimin e tij duke dhënë dritën e gjelbër për transferimin e Beraldos në Parc de Princes.

Zyrtarizimi i kësaj marrëveshje pritet të bëhet në ditët e para të muajit janar, ku edhe mbrojtësi do të prezantohet si futbollist i ri i kampionëve të Francës.

[caption id="attachment_716870" align="alignnone" width="2048"]Lucas Beraldo Lucas Beraldo[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga