Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOSOVA

Prishtina do kryesimin, Drenica ''mat forcat'' me Llapin

Shkruar nga NEWSPORT
Prishtina do kryesimin, Drenica ''mat forcat'' me Llapin

Superliga e Kosovës vijon me përballjet e radhës sot, ku nuk mungojnë ndeshjet interesante.  Prishtina udhëton në Vushtrri për transfertën delikate, teksa nëj fitore e dërgon fnë vendin e parë përkohësisht. Natyrisht, duhet pritur edhe ndeshja e rivalëve të Dritës. Në 90- minutëshin tjetër, Llapi ''mat forcat'' me Drenicën në një ''betejë'' që pritet të jetë e barabartë, gjë që e thotë edhe ajo çka kanë prodhuar ekipet deri më tani. 

Mbijetesa, tituli por edhe Europa mbeten akoma në ''lojë'' dhe veridiktet përfundimtare do jepen vetëm në javën e fundit.

NDESHJET:

17:00/ Llapi - Drenica

17:00/ Vushtrria - Prishtina

Tags:

KOSOVA

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga