Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Presidenti i Bayern Munich flet për çështjen “Neuer”: Nuk do veprojmë si Manchester United me Cristiano Ronaldon

Shkruar nga NEWSPORT
Presidenti i Bayern Munich flet për çështjen

Herbert Hainer, president i Bayern, në një intervistë për BR24 Sport ka bërë me dije se klubi nuk do e ndërpres kontratën me Manuel Neuer. Ai është pyetur nga gazetarët mbi komentet e Neuer ku ka kritikuar klubin.

Kujtojmë se kapiteni i bavarezëve dha një intervistë për “The Athletic” ku shprehte pakënaqësinë e tij ndaj Bayern për shkarkimin e trajnerit të portierave Toni Tapaloviç. Hainer deklaroi se kjo nuk influencon aspak tek e ardhmja e portierit. Në një rast të ngjashëm Manchester United e ndërpreu menjëherë kontratën me Cristiano Ronaldo pas intervistës ku kritikonte klubin.

“Prandaj ne jemi FC Bayern Munich”, thotë Hainer. “Tek Bayern ne gjithmonë i qartësojmë këto gjëra së brëndshmmi. Këto gjëra e bëjnë Bayern të fortë dhe të veçantë”, shton ai.

Për komentet e tij, Neuer u kritikua nga Oliver Kahn dhe drejtori sportiv i klubit Salihamidzic.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga