Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Portieri i Interit ndërmerr një nisëm bamirësie për fëmijët e Kamerunit

Shkruar nga NEWSPORT
Portieri i Interit ndërmerr një nisëm bamirësie për

Andre Onana ka ndërmarrë një nisëm me të vërtetë të veçantë dhe të jashtëzakonshme. Portieri i Interit po promvon një nisëm bamirësie për vendin e tij Kamerunin. Ai së bashku me Shkollën Amerikane të Milanos kanë organizuar një koleksion prej 800 librash për t’u dërguar në Kamerun.

Nxënësit e shkollës amerikane në Milano mblodhën 800 libra në anglisht dhe frëngjisht për t’i dërguar në shkollat në Yaounde (Kamerun) me të cilat bashkëpunon Fondacioni i Andre Onana.

Qëllimi i kësaj iniciative është që fëmijët kamerunas të keën akses në kulturën dhe arsimin amerikan. Kjo nuk është hera e parë që portieri i Interit ndërmerr nisma të tilla për vendin e tij pasi dhe më parë e ka shprehu që vjen nga një vend i varfër.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga