Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOSOVA

Portieri hapi këmbët në minutën e 114-të, gjyqtarët e ndeshjes Ferizaj-Dukagjini merren në pyetje nga policia

Shkruar nga NEWSPORT
Portieri hapi këmbët në minutën e 114-të,

Freizaj dhe Trepça 89 ishin dy skuadrat të cilat luftonin për një vend në Play-Out në javë e fundit të kampionatit. Skuadrat luftonin në distancë teksa Freizaj përballej ndaj Dukagjinit në shtëpi ndërsa Trepça përballej ndaj Prishtinës. Kur Trepça arriti të përmbyste bardheblutë në minutën e 97-të një episod i pa zakontë ndodhi në ndeshjen tjetër ku portieri i Dukagjinit hap këmbët për të lejuar golin që i jeptë avantazhin Ferizajt duke siguruar kështu Play-Outin.

Por ky rast kaq i dukshëm është kaluar pa u vënë re, ku ditën e sotme policia e Kosovës ka marrë në pyetje gjqyarët e takimit. Sipas Sektorit të Hetimeve Rajonale në Freziaj kjo ndeshje dyshohet se ishte e paracaktuar dhe tashmë po hetohet. Pritet që polica të marrë në pyetje edhe persona të tjerë si lojtarë dhe zyrtarë të klubeve.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga