Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Trajneri i Tottenham Mauricio Pochettino flet për takimin kundër Cityt: Shkojmë në Etihad Stadium për të fituar

Shkruar nga NEWSPORT
Trajneri i Tottenham Mauricio Pochettino flet për takimin kundër

Trajneri i Tottenham ka deklaruar para ndeshjes me Manchester City që do të shkojnë aty për të fituar.

Ndër të tjera ai u shpreh:

"Ne po luajmë kundër ekpit më të mirë në Europë që është në formë më të mirë. Kjo është një ndeshje e madhe  dhe ne do të shkojmë të luajmë sipas mënyrës që ne besojmë se do të fitojmë", raporton BBC Sport, shkruan neësport.al.

Manchester City kryeson Premier Ligën angleze me 11 pikë diferencë nga vendi i dytë dhe 18 pikë diferencë nga vendi i katërt që ndodhet aktualisht Tottenham.

Ndeshja midis Manchester City  dhe Tottenham do të luhet ditën e shtunë në orën 18:30.a

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga