Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Pochettino në mbrojtje të Sterling: Është një lojtar i madh, por disa rrethana ia kanë vështirësuar punën

Shkruar nga NEWSPORT
Pochettino në mbrojtje të Sterling: Është një lojtar i
Mauricio Pochettino ka marrë në dorë “frenat” e Chelsea dhe ka nisur punën për ndërtimin e skuadrës për sezonin e ri. Ish-trajneri i PSG-së kërkon të ndërtojë një marrëdhënie të mirë me çdo lojtar dhe t’i mbrojë ata nga kritikat. Timonieri argjentinas i del kështu në mbrojtje Raheem Sterling, i cili u transferua në “Stamford Bridge” dhe është kritikuar shpesh për formën jo të mirë të tij. “Po flasim për një lojtar vërtet të mirë. për shkka të rrethanave në një klub, ndonjëherë nuk ëhstë e lehtë për një lojtar të përshtatet shpejt dhe të tregojë të njëjtin performancë që kishte më parë në klubin e parë”, ka theksuar Pochettino.
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga