Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Pochettino me kërkesa të qarta për Chelsea-n, vendos objektivin e parë në merkato

Shkruar nga NEWSPORT

Mauricio Pochettino është gjithmonë e më pranë pankinës së Chelsea. Tekniku argjentinas që tashmë ka marrë besimin e presidentit Todd Boehly dhe është duke bërë gati listën e transferimeve në verë.

51-vjeçari ka një pëlqim për sulmuesin e Crystal Palace, Wilfred Zaha. Sulmuesi 30-vjeçarë me ekipin nga Londra Jugore këtë sezon ka regjistruar 25 performanca duke shënuar 7 gola dhe dhuruar 2 asist.

Vlera e lojtarit sipas Transfermarkt është 27 milion euro por për amerikanin nuk janë problem paratë, pasi vetëm ne sezonin 2022-2023 ka shpenzuar plot 1 miliard euro.

[caption id="attachment_690974" align="alignnone" width="470"] Wilfried Zaha[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga