Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Po shkëlqen te Milani, Manchester United dhe Tottenham në garë për yllin e kuqezinjve

Shkruar nga NEWSPORT

Pas dy sezoneve të shkëlqyera në fanellën e Milanit, pavarësisht mungesës së thirrjes në Kombëtare nga Southgate, në Angli po kuptojnë më në fund vlerën e Fikayo Tomorit. Qendërmbrojtësi i kuqezinjve, shkruan sot Daily Mail, ka përfunduar në shënjestrën e Manchester United dhe Tottenham për një lëvizje të mundshme në merkaton e  verës.

Milani megjithatë duket se nuk e ka as më të voglin synim për ta privuar veten prej tij. Gjithashtu duke pasur parasysh rinovimin e fundit deri në vitin 2027, vetëm një ofertë shumë më e lartë se vlera e tregut, aktualisht 45 milionë euro sipas Transfermarkt, mund t'i bëjë Maldinin dhe Massaran të lëkunden.

[caption id="attachment_689447" align="alignnone" width="336"] Fikayo Tomori[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga