Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Plas te Juventus, në Itali gjejnë pasardhësin e Allegrit

Shkruar nga NEWSPORT

Juventus humbi dje 1-2 me Benfica në ndeshjet e dyta për grupet e Champions League. Me zero pikë në dy ndeshje, Zonja rrezikon të “mbetet për vjeshtë”, teksa as në kampionat situata nuk është e qetë.

Barazimi me Salernitanën dhe humbja me Benficën ka bërë që në Itali të gjejnë edhe zëvendësin e Allegrit. Gazzetta dello Sport njofton në numrin e sotëm se klima është e trazuar mes drejtuesve, kjo për shkak të lojës jo të mirë dhe mungesës së shpirtit të garës.

Roberto de Zerbi, ish-trajneri i Sassuolo dhe Shakhtar Donetsk është emri që qarkullon më së shumti te bardhezinjtë, në rast se largohet Allegri.

Roberto de Zerbi

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga