Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Përplasja me Erion Veliaj? Armand DUKA: Le të bëjë një fushë gjatë 3 mandateve

Shkruar nga NEWSPORT
Përplasja me Erion Veliaj? Armand DUKA: Le të bëjë një

Kreu i FSHF-së, Armand Duka ka folur për reformimin e futbollit, vëmendjen te brezi i ri, sporti te femrat dhe bastet sportive. Në Euronews Albania, Duka është pyetur edhe për përplasjen me kreun e Bashkisë Tiranë, Erion Veliaj, në zgjedhjet e fundit të FSHF-së.

“Unë personalisht nuk kam përplasje me asnjë. Unë jam në drejtim të Federatës së Futbollit dhe bëj më të mirën. Mendoj për zhvillimin e futbollit në Shqipëri. Vazhdoj të bëj këtë punë dhe nëse kjo punë i bën hije dikujt vjen dhe përplaset me hijen. Unë nuk shkoj për fushatë, por për të bërë suksese dhe punë e mia. Punët e fubollit, për fatkeqësinë e tyre apo për fatkqeësinë tonë, kanë pasur rezultate të mira.

Nga ana ime, unë kam marëdhëie të mira me të gjithë mediat, futbollistë, politikanë të PS, PD, PL, sporti ka nevojë për të gjithë. Unë uroj të jetë kryetari i Bashkisë i Tiranës të jetë i shqetësuar sepse kemi shumë mungesë inventari të fushave sportive në Tiranë. Uroj që gjatë 3 mandateve, Erion Veliaj të bëjë vetëm një fushë futbolli”, tha Duka.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga