Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Përflitet për bashkim me Messin, Suarez lë Brazilin: Trupi po më flet

Shkruar nga NEWSPORT
Përflitet për bashkim me Messin, Suarez lë Brazilin: Trupi po

Luis Suarez do të jetë lojtar i lirë në janar. Sulmuesi i Gremios në Brazil ka bërë të ditur se nuk do vazhdojë aventurën atje, teksa mund dhe të tërhiqet nga futbolli.

“Mund të ndjej dhimbje, trupi po më flet. Dua ta shijoj dhe më pas të vendos për veten pas një karriere të gjatë. Duhet të pushoj, të kënaqem me familjen... më pas fati do e di ku do jem në të ardhmen”, u shpreh Suarez.

Kujtojmë se uruguajani është përfolur dhe për kalimin në Major League, Amerikë, pikërisht te ish-shoku i skuadrës Messi. “Pleshti” aktivizohet me Inter Miami dhe gjithçka mbetet për t’u parë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga